Manuál k užívání mapy

Jak na to?
Zaměření: Jak na mapu?

Pod názvem každého balíčku je proklik "Trasa: Mapa trasy". Otevře se nové okno s mapou, kterou si můžete nejen prohlédnout, ale zároveň si ji stáhnout do svého zařízení (telefon, počítač). Využívat můžete i další funkcionality, jako např. navigaci v terénu, která funguje i v offline verzi. 

Postup pro počítač

  1. Rozklikněte Mapu trasy a v novém okně se Vám otevře celková mapa dle volby balíčku (tedy i na vícero dní). Po levé straně se Vám zobrazí panel s jednotlivými etapami trasy. 

  2. Jednotlivé etapy lze dále rozkliknout a prohlédnout si tak etapu podrobněji. Do hlavní nabídky se lze vrátit  kliknutím na "moje mapy" v pravém horním rohu.

  3. Uložte si mapu k sobě! Stiskněte tlačítko "Uložit" v hlavní nabídce "Moje mapy". Využijte svůj stávající účet u seznamu, nebo si založte nový účet. 

Postup pro telefon

  1. Do svého zařízení si v Google Play zdarma stáhněte aplikaci "Mapy.cz". Aplikaci otevřete. Doporučujeme stáhnout mapy pro offline režim. Přihlaste se v menu (tři vodorovné čárky v levém dolním rohu).

  2. Dále si na webu ceskymlesem.eu si otevřete turistický balíček, o který máte zájem. Klikněte na "Mapa trasy". Mapu otevřete pomocí aplikace Mapy.cz. Zobrazí se vám celková mapa dle volby balíčku (tedy i na vícero dní), tzv. itinerář. Mapu uložte.

  3. Vyberte si trasu, po které se chcete vydat. V levém dolním rohu je možnost "Navigovat", která spustí navigaci  i v offline verzi (hlasová navigace lze upravit v nastavení). 

Užívejte si navržené trasy!

Náš tip!

Doporučujeme stáhnout a uložit si mapu balíčku na svůj seznamový účet přes počítač či notebook. V mobilu se po stažení a přihlášení se do aplikace Mapy.cz mapa balíčku otevírá již prostřednictvím vašeho účtu (automatická synchronizace). Tento postup je uživatelsky přívětivější.