Po vyhlídkách

Představujeme Vám příhraničí z neobvyklého pohledu. Nechte se vést.
Kategorie: 2 dny
Zaměření: Pěší
Náročnost: 3/5
Ke stažení: Mapa
Balíček č.: 201

Příhraničí Západních Čech bylo dosud vnímané především jako oblast bývalé "Železné opony". V současnosti se stává místem plynulého přechodu Česko-Bavorské hranice, např. po dálnici D5, jedné z nejvýznamnějších silničních tepen ČR. Zároveň tato destinace představuje oblast Českého a Hornofalckého lesa s vysokou ekologickou hodnotou spojující Čechy a Německo hustou sítí turistických i cyklistických tras.

Tento turistický balíček Vám nabízí ucelenou možnost aktivního prožití 2 dnů v tzv. Zeleném pásu Evropy, v místech propojených historickou Zlatou cestou z Prahy do Norimberku.

Vydejte se po navržené trase a nechte se uchvátit výhledy do panenské krajiny. Po procházce divokou přírodou se nechte rozmazlovat kulinářským uměním místních kuchařů. Druhý den popusťte uzdu své fantazii při prohlídce hradu a zámku a dotkněte se slunce na vrcholcích místních vyhlídek.

Podrobnou trasu získáte kliknutím na text "Mapa trasy" pod názvem balíčku. Mapu lze stáhnout do mobilu přes mobilní aplikaci mapy.cz, která funguje i v offline verzi. Pomocí tlačítka "Navigovat" Vás mobilní navigace provede celou trasou.

Manuál ke stažení mapy naleznete ZDE.

TRASA

Trasa je rozvržena do 2 dnů, koncipována jako okruh. Je navržena pro pěší turisty za předpokladu přesunů osobním automobilem.

Výchozím bodem všech turistických balíčků je město Tachov. Trasy jsou doporučené, změny provádějte na základě vlastního uvážení a svých fyzických možností.

DEN 1

První den výletu se nejprve dopravte do města Rozvadov. Vydejte se podél Restaurace a Hotelu King´s po Kolowratově naučné stezce až na rozcestí Svatá Kateřina. Zde se napojíte na Vyhlídkovou naučnou stezku, jež Vás dovede k Rozhledně Milíře. Po prohlídce rozhledny se vraťte zpět na rozcestí Svatá Kateřina a dokončete okruh Kolowratovy naučné stezky. 

Po dlouhé procházce si zasloužíte chutný oběd. V Rozvadově, nebo na zpáteční cestě můžete využít možnost občerstvení i ubytování.

PROČ TUDY JÍT?

Celá trasa má minimální převýšení, půjdete skoro po rovině a to v krajině téměř nedotčené člověkem. Po cestě potkáte mnoho tichých, klidných míst. Velká část trasy vede lesem, který Vás ochrání před horkým letním sluncem.

ZAJÍMAVÁ MÍSTA NA TRASE:

DEN 2

Jeďte do města Přimda a projděte si zdejší naučnou stezku. Zavede Vás na zdejší hrad, který je nejstarším kamenným hradem v Čechách a národní kulturní památkou. Po zdolání této náročnější trasy můžete autem přejet a odpočinout si v rekreační oblasti Sycherák. Čeká Vás tu několik občerstvovacích možností, nebo osvěžení při koupání v přírodě.

Až načerpáte síly, pokračujte autem do Bernartic, kde se projděte k nedaleké rozhledně. Rozhledna Březinka Vám poskytne výhled na Přírodní park Valcha a Přírodní park Sedmihoří.

Poté pokračujte na zámek do Boru, kde zakončíte vyhlídkovou trasu výstupem na zámeckou věž.

PROČ TUDY JÍT?

Tato trasa Vám nabízí sportovní i kulturní vyžití. Nechybí ani osvěžení v podobě přírodního koupání. 

ZAJÍMAVÁ MÍSTA NA TRASE: