Prodloužený víkend na kole - snadnější varianta

Aktivní odpočinek v podobě tří cyklo výletů.
Kategorie: 3 dny
Zaměření: Cyklo
Náročnost: 2,5/5
Ke stažení: Mapa
Balíček č.: 302

Splyňte s okolím a užijte si Tachovsko jako místní. Objevte kouzlo obyčejných vesniček a zapadlých koutů divokého západu. 

Tento turistický balíček Vám nabízí ucelenou možnost aktivního prožití 3 dnů na Západě Čech, v místech propojených historickou Zlatou cestou z Prahy do Norimberku.

Vyjeďte po navržené trase a užívejte si jízdu členitou vrchovinou. Zdejší trasy nebývají jednoduché, ale výhledy do krajiny, čistý vzduch a duši hladící zpěv místní krajiny Vám budou odměnou za Vaše úsilí.

Tento návrh představuje cyklistickou trasu rozvrženou do 3 dnů ve 2 variantách (lehčí a náročnější).

Podrobnou trasu získáte kliknutím na text "Mapa trasy" pod názvem balíčku. Mapu lze stáhnout do mobilu přes mobilní aplikaci mapy.cz, která funguje i v offline verzi. Pomocí tlačítka "Navigovat" Vás mobilní navigace provede celou trasou.

Manuál ke stažení mapy naleznete ZDE.

Výchozím bodem všech turistických balíčků je město Tachov. Trasy jsou doporučené, změny provádějte na základě vlastního uvážení a svých fyzických možností.

SNADNĚJŠÍ VARIANTA

DEN 1

Délka této trasy: 30 km Obtížnost: 2/5 Časová náročnost: 2,5 hod.*

PROČ TUDY JET?

Tato trasa je příjemnou projížďkou skrze místní vesničky. Po cestě Vás čeká několik možností odpočinku. Projeďte se jako místní po jedné z klasických tras, kterou tady zná "každá malá holka". 

ZAJÍMAVÁ MÍSTA NA TRASE A V OKOLÍ:

DEN 2

Délka této trasy: 20 km Obtížnost: 2/5 Časová náročnost: 2 hod.*

PROČ TUDY JET?

Částečně je trasa další místní klasikou. Ačkoliv se v prvních dvou třetinách trasy stále mírně stoupá, do Tachova už pojedete pěkně z kopečka. Cesta Vás provede poklidnou krajinou přes místní lesy. Zavede Vás do vesniček a obcí, které Vás překvapí svým prostým kouzlem.

ZAJÍMAVÁ MÍSTA NA TRASE A V OKOLÍ:

DEN 3

Délka této trasy: 18,5 km Obtížnost: 3,5/5 Časová náročnost: 2,5 - 3 hod.*

PROČ TUDY JET?

Navzdory náročnějšímu terénu je na cestě tolik zajímavostí a atraktivit, že jednoduše nelze trasu vynechat. Daleké výhledy, které Vám nabídne rozhledna Havran, Vám vynahradí Vaše úsilí při cestě sem. Atmosféra romantické zříceniny hradu Schellenberg Vás přiměje zapomenout na všechna úskalí terénu, který Vás sem zavedl. Pomyslné bonbónky této trasy jsou malá překvapení uprostřed lesů, jako např. prvorepublikový hraniční zátaras. 

Doporučení:

  1. Využijte cyklobus (Tachov - Stará Knížecí Huť); aktuální jízdní řád je vyhlašován každý rok na jaře
    NÁŠ TIP! Cyklobus přepravuje i elektrokola. Musíte si však sundat baterii.
  2. Upozorňuje na špatně značené trasy v oblasti od hradu Schellenberg k české hranici. Cesty nejsou v terénu značené, jsou však otestované a sjízdné, doporučujeme pečlivě sledovat navrženou trasu.

ZAJÍMAVÁ MÍSTA NA TRASE A V OKOLÍ:

 

Pozn.: Odhady časové náročnosti započítávají potenciální občerstvovací zastávky a zastavení na vyhlídkových místech. Od skutečnosti se pak mohou lišit i o 2 hod. dle individuálního tempa.