Tři dny v nádherné přírodě

Historie a procházky téměř nedotčenou přírodou.
Kategorie: 3 dny
Zaměření: Pěší
Náročnost: 2/5
Ke stažení: Mapa
Balíček č.: 301

Konstantinolázeňsko je nádherná oblast Západních Čech. Tamější krajina je téměř nedotčená člověkem. Místo jako stvořené pro aktivní relaxaci. Klidná krajina pohladí vaši duši, hrady a zámky vás alespoň na kratičko vytrhnou z reality a vrátí vás v čase o několik set let. Dost možná, že tři dny v lázeňské oblasti nebudou stačit. 

Tento turistický balíček Vám nabízí ucelenou možnost aktivního prožití 3 dnů na Západě Čech, v místech propojených historickou Zlatou cestou z Prahy do Norimberku.

Vydejte se po navržené trase a užívejte si tři dny klidné krajiny a malá tajemství zdejších zákoutí. 

Tento návrh představuje trasu pro pěší turisty s možností použití osobního automobilu. Trasa je rozvržena do 3 dnů s možností přespání v určených lokalitách.

Výchozím bodem všech turistických balíčků je město Tachov. Trasy jsou doporučené, změny provádějte na základě vlastního uvážení a svých fyzických možností.

Podrobnou trasu získáte kliknutím na text "Mapa trasy" pod názvem balíčku. Mapu lze stáhnout do mobilu přes mobilní aplikaci mapy.cz, která funguje i v offline verzi. Pomocí tlačítka "Navigovat" Vás mobilní navigace provede celou trasou.

Manuál ke stažení mapy naleznete ZDE

DEN 1

Délka této trasy: 9/14 km Obtížnost: 2/5 Časová náročnost: 4/6 hod.*

PROČ TUDY JET?

Konstantinovy Lázně jsou malou obcí umístěnou zasazenou do půvabné, mnohdy nedotčené krajiny. Obcí vyvěrá několik minerálních kyselek a samotné srdce lázní je umístěno do krásného lesoparku se spoustou zajímavých zákoutí. Socha Šviháka lázeňského dohlíží na maličké náměstíčko, na němž se často konají nejrůznější koncerty a kulturní akce. Za návštěvu stojí i Švihákův pavilon, kde si můžete zakoupit nejrůznější suvenýry.

Okolí Konstantinových Lázní je přenádherné a každá procházka v okolí má své kouzlo. My doporučujeme Naučnou stezku Ke studánce lásky. Procházka nespoutanou krajinou, romantická vyhlídka a čistá voda ve studánce Vás nenechá na pochybách, že legenda, která se k místu vztahuje, musí být pravdou.

Zájemci si mohou trasu prodloužit o Naučnou stezku Hradišťský vrch. Po procházce Vás čeká přejezd do nedalekých Bezdružic, kde si můžete prohlédnout tamější zámek a ochutnat jídla připravená v zámecké kuchyni. 

Pro tento den zde cesta končí. Můžete jet do zpět do Tachova, nebo se ubytovat přímo na Zámku v Bezdružicích. V okolí jsou i další možnosti ubytování.

ZAJÍMAVÁ MÍSTA NA TRASE A V OKOLÍ:

DEN 2

Délka této trasy: 14 km Obtížnost: 1/5 Časová náročnost: 5 hod.*

PROČ TUDY JÍT?

Dojeďte autem nedaleko obce Kokašice. Zaparkovat můžete před Dvorem Krasíkov. Ve Dvoře Krasíkov si můžete zdarma prohlédnout minizoo, nebo navštívit Amálčin krámek plný domácích dobrot a výrobků. Navíc vždy s příjemnou obsluhou. Naproti Dvoru navštivte zříceninu hradu Švamberk s vyhlídkovou plošinou, ze které se Vám otevře nádherný výhled do širokého okolí. Samotná zřícenina stojí na trase Naučné stezky Krasíkov - Ovčí vrch. Tato stezka má přibližně 11 km a provede Vás zajímavými místy. Stezka je okružní, takže vás přivede bezpečně zpět do Dvora Krasíkov. Na tomto klidném místě je také v provozu překrásně vybavený penzion, v němž by bylo hříchem se neubytovat.

ZAJÍMAVÁ MÍSTA NA TRASE A V OKOLÍ:

DEN 3

Délka této trasy: 11 km Obtížnost: 3,5/5 Časová náročnost: 4 hod.*

PROČ TUDY JET?

Tato trasa začíná naučnou stezkou uprostřed lesů, z toho důvodu zde není mnoho parkovacích ploch. Využít můžete plochu u rozcestí Dudákovský mlýn (začátek Naučné stezky Šipín - mapa viz. bod 3), nebo přímo osadu Šipín (mapa viz. bod 2). Na trase dlouhé přes 6 km Vás čeká mnoho atraktivit, jako jsou vyhlídky, přírodní prameny nebo studánky. Bezesporu největším lákadlem je zřícenina hradu Gutštejn. Výrazná hradní věž se tyčí na zalesněné výšině nad pdolím potoka Hadovka. Vzhledem ke své poloze u řeky a nádhernému prostředí je okolí hradu oblíbeným místem trampů a poutníků.

Po procházce přírodou se vydejte autem přes malá městečka a obce do města Svojšín, kde si můžete prohlédnout krásný zámek a občerstvit se v kavárně v jeho zahradách. Nedaleko zde vede kratičká Naučná stezka Skalní defilé u Svojšína, na jejímž konci Vás ohromí nádherný výhled do údolí.

Kdo se bude chtít po celém dni příjemně osvěžit a zrelaxovat u vody, nevynechejte rozhodně návštěvu zatopeného lomu v Pavlovicích. Voda je zde tak čistá a okolí tak krásné, že přírodnímu koupání odpustíte i náročnější vstup do vody. Nemusíte se však ničeho obávat, pro výstup z vody jsou zde i dvoje schůzky. Na místě bohužel není žádná možnost zakoupení občerstvení, proto je dobré se po cestě zásobit.

ZAJÍMAVÁ MÍSTA NA TRASE A V OKOLÍ:

 

Pozn.: Odhady časové náročnosti započítávají potenciální občerstvovací zastávky a zastavení na vyhlídkových místech. Od skutečnosti se pak mohou lišit i o 2 hod. dle individuálního tempa.