Pět cyklo výšlapů - náročnější varianta

Poznejte historii regionu ze sedla kola.
Kategorie: 5 dnů
Zaměření: Cyklo
Náročnost: 3,5/5
Ke stažení: Mapa
Balíček č.: 501

Chcete se seznámit s kouzlem Tachovska a jeho okolí, ale nebaví Vás být dlouho na jednom místě?

Nebo prostě chcete jen vidět to nejzajímavější?

Potom využijte tuto nabídku pěti výletních tras. Můžete se ubytovat na jednom místě a denně vyjíždět na jednotlivé okruhy, a nebo si domluvte vícero ubytování a využijte tak nabídku do maxima. Rozhodně nebudete litovat.

Tento turistický balíček Vám nabízí ucelenou možnost aktivního prožití 5 dnů na Západě Čech, v místech propojených historickou Zlatou cestou z Prahy do Norimberku.

Před Vámi je 5 cyklo výletů v náročnější variantě. Výlety jsou navrženy jako jednotlivé projížďky v pěti oblastech okresu Tachov. Balíček je vhodný pro zájemce, kteří mohou využít osobní automobil s přepravníkem kol.

Podrobnou trasu získáte kliknutím na text "Mapa trasy" pod názvem balíčku. Mapu lze stáhnout do mobilu přes mobilní aplikaci mapy.cz, která funguje i v offline verzi. Pomocí tlačítka "Navigovat" Vás mobilní navigace provede celou trasou.

Manuál ke stažení mapy naleznete ZDE.

Trasy jsou doporučené, změny provádějte na základě vlastního uvážení a svých fyzických možností.

BORSKO

Délka této trasy: 48,5 km Obtížnost: 3/5 Časová náročnost: 4 hod.*

PROČ TUDY JET?

Trasa připomíná tvar osmičky a je koncipována jako sportovní výlet do Boru u Tachova. Zde si můžete prohlédnou místní zámek, nebo jen přidat nohám zátěž v podobě výšlapu na vyhlídkovou věž. Z té se Vám rozprostře krásný výhled na město a jeho okolí. 

ZAJÍMAVÁ MÍSTA NA TRASE A V OKOLÍ:

STRÁŽSKO

Délka této trasy: 34,5 km Obtížnost: 2/5 Časová náročnost: 3 hod.*

PROČ TUDY JET?

Tenhle výlet je příjemnou projížďkou poklidnou krajinou. Zhruba za polovinou trasy Vás čeká náročné stoupání do kopce k rozhledně Březinka. Rozhledna se schovává za obcí Bernartice. Když si dáte tu práci s výšlapem k ní i na ní, odmění Vás pohledem na přírodní park Valchu a Přírodní park Sedmihoří.

Na mapě je vyznačen bod č. 10. Zde doporučujeme držet se mapy a objet značenou žlutou turistickou trasu, neboť tento krátký úsek, je zde špatně sjízdný. 

ZAJÍMAVÁ MÍSTA NA TRASE A V OKOLÍ:

ČERNOŠÍNSKO

Délka této trasy: 39 km Obtížnost: 3/5 Časová náročnost: 3 hod.*

PROČ TUDY JET?

Stoupání k hradu Volfštejn vystřídá prudké klesání, proto dbejte opatrnosti. Cesta Vás zavede do romantického údolí k řece Mži. Ve Svojšíně doporučujeme prohlídku zámku a zámecké zahrady. Mimo jiné se zde můžete také občerstvit. Zbytek okruhu Vás dovede zpět do Černošína, kde se můžete nechat obohatit informacemi maličkého místního muzea, ve kterém sídlí i zdejší infocentrum. 

ZAJÍMAVÁ MÍSTA NA TRASE A V OKOLÍ:

STŘÍBRSKO

Délka této trasy: 36 km Obtížnost: 3,5/5 Časová náročnost: 4 hod.*

PROČ TUDY JET?

Tato trasa má hned několik lákadel. Hned po výjezdu ze Stříbra si můžete prohlédnout lokalitu s několika objekty bývalého Československého pevnostního systému. Dále na trase Vás čeká návštěva národní kulturní památky Kláštera Kladruby. Po prohlídce areálu, doplnění tekutin a dočerpání energie Vás čeká dobrodružná část cesty neznačenými cestami. Zde je vhodné zapnout si navigaci a držet se naší mapy. Poklidnou cestou podél řeky dojedete zpět do Stříbra. 

A pokud Vás objevování zdejších památek příliš neláká, můžete si trasu prostě jen projet, protože i samotná projížďka stojí za to.

ZAJÍMAVÁ MÍSTA NA TRASE A V OKOLÍ:

KONSTANTINOLÁZEŇSKO

Délka této trasy: 23 km Obtížnost: 4,5/5 Časová náročnost: 4 hod.*

PROČ TUDY JET?

Trasa téměř koresponduje s jednodušší variantou pětidenního cyklo výletu. Tato varianta je však prodloužena a stává se tak vcelku náročným sportovním výšlapem. Nachází se zde mnoho zajímavých míst, která rozhodně stojí za návštěvu. Např. zřícenina hradu Švamberk, která sice stojí mimo trasu, ale při návštěvě Dvora Krasíkov je památka tyčící se na vrcholu protějšího kopce, co by kamenem dohodil. Rozhledy z přilehlé vyhlídkové plošiny Vám budou odměnou. Místní krajina je totiž dokonalou pastvou pro oči.

ZAJÍMAVÁ MÍSTA NA TRASE A V OKOLÍ:


Pozn.: Odhady časové náročnosti započítávají potenciální občerstvovací zastávky a zastavení na vyhlídkových místech. Od skutečnosti se pak mohou lišit i o 2 hod. dle individuálního tempa.