Pět cyklo výletů - lehčí varianta

Poznejte historii regionu ze sedla kola.
Kategorie: 5 dnů
Zaměření: Cyklo
Náročnost: 2,5/5
Ke stažení: Mapa
Balíček č.: 501

Chcete se seznámit s kouzlem Tachovska a jeho okolí, ale nebaví Vás být dlouho na jednom místě?

Nebo prostě chcete jen vidět to nejzajímavější?

Potom využijte tuto nabídku pěti výletních tras. Můžete se ubytovat na jednom místě a denně vyjíždět na jednotlivé okruhy, anebo si domluvte vícero ubytování a využijte tak nabídku do maxima. Ať tak či tak, rozhodně nebudete litovat.

Tento turistický balíček Vám nabízí ucelenou možnost aktivního prožití 5 dnů na Západě Čech, v místech propojených historickou Zlatou cestou z Prahy do Norimberku.

Před Vámi je 5 cyklo výletů v jednodušší variantě. Výlety jsou navrženy jako jednotlivé projížďky v pěti oblastech okresu Tachov. Balíček je vhodný pro zájemce, kteří mohou využít osobní automobil s přepravníkem kol.

Podrobnou trasu získáte kliknutím na text "Mapa trasy" pod názvem balíčku. Mapu lze stáhnout do mobilu přes mobilní aplikaci mapy.cz, která funguje i v offline verzi. Pomocí tlačítka "Navigovat" Vás mobilní navigace provede celou trasou.

Manuál ke stažení mapy naleznete ZDE

Trasy jsou doporučené, změny provádějte na základě vlastního uvážení a svých fyzických možností.

BORSKO

Délka této trasy: 40,2 km Obtížnost: 3/5 Časová náročnost: 5 hod.*

PROČ TUDY JET?

Dle mapy dojedete do Boru u Tachova. Ve městě si můžete prohlédnout novogotický zámek, loretu, nebo se pokochat pohledem z vyhlídkové věže. V zámecké pokladně je situováno infocentrum, kde Vám jistě rádi poradí, kde se dobře občerstvit a zrelaxovat.

Cesta tam i zpátky vede téměř pořád po cyklotrasách, které jsou vedeny po silnicích III. třídy, proto dbejte zvýšené opatrnosti. Doporučujeme výlet koncipovat jako celodenní výlet.

ZAJÍMAVÁ MÍSTA NA TRASE A V OKOLÍ:

STRÁŽSKO

Délka této trasy: 20 km Obtížnost: 2/5 Časová náročnost: 3 hod.*

PROČ TUDY JET?

Nádherná krajina a čistý vzduch. Nejtěžší část trasy je hned na začátku výletu, potom už na Vás čeká jen relaxace u rybníka, občerstvení a příjemná cesta poklidnou krajinou.

ZAJÍMAVÁ MÍSTA NA TRASE A V OKOLÍ:

ČERNOŠÍNSKO

Délka této trasy: 32 km Obtížnost: 3/5 Časová náročnost: 3 hod.*

PROČ TUDY JET?

Tato trasa vám odkryje tajemství zdejších lesů v podobě romantické zříceniny hradu Volfštejn. Zavede Vás do obce Svojšín, kde stojí zámek s nádhernou zahradou. Poklidnou cestou se potom vrátíte zpět do Černošína, kde si můžete prohlédnout malé místní Muzeum. 

ZAJÍMAVÁ MÍSTA NA TRASE A V OKOLÍ:

STŘÍBRSKO

Délka této trasy: 21 km Obtížnost: 2/5 Časová náročnost: 2 hod.*

PROČ TUDY JET?

Trasa začíná nenáročnou projížďkou v údolí řeky Mže, později Vás však čeká střídavé stoupání a klesání terénu. Přesto cesta stojí za projížďku, neboť Vám naskytne mnoho krásných pohledů do krajiny. Asi v polovině trasy Vás čeká přejezd 120 let starého železničního mostu, který byl v roce 2019 kompletně zrekonstruován. Rekonstrukce probíhala zcela unikátní metodou. Do této doby se podobná metoda v České republice nepoužila. Jednalo se o otočný systém pomocí malých hydraulických lisů. Podél mostu je zavěšena ocelová lávka pro cykloturisty. Vzhledem ke strategicky rozmístěným odpočinkovým místům, budete mít na trase dost možností relaxace i občerstvení.

ZAJÍMAVÁ MÍSTA NA TRASE A V OKOLÍ:

BEZDRUŽICKO

Délka této trasy: 18,5 km Obtížnost: 3/5 Časová náročnost: 1,5 hod.*

PROČ TUDY JET?

Oblast Bezdružicka a Konstantinolázeňska je dokonalou oázou pro tělo i duši. Projížďka místní krajinou Vás zavede na magická místa, jako je např. Studánka lásky (mapa bod č. 3). Ta leží jen malý kousíček mimo trasu, ale dá se k ní snadno sjet. Na této trase je i několik občerstvovacích míst, jako vyhlášená Pizzerie v Dolních Polžicích, Zámek Bezdružice, nebo Dvůr Krasíkov, který díky přítomnosti mnoha zvířátek zaujme především děti. Jednoduše, kdo se tudy vydá, určitě neprohloupí. 

ZAJÍMAVÁ MÍSTA NA TRASE A V OKOLÍ:

 

 

Pozn.: Odhady časové náročnosti započítávají potenciální občerstvovací zastávky a zastavení na vyhlídkových místech. Od skutečnosti se pak mohou lišit i o 2 hod. dle individuálního tempa.