Naučné stezky Českého Lesa

Objevte tajemství ukrytá v srdci Českého lesa.
Kategorie: 1 den
Zaměření: Pěší
Náročnost: 2/5
Ke stažení: Mapa
Balíček č.: 103

Český les je magické pohoří, které mnohým učaruje svoji nespoutaností.

Vydejte se spolu s námi do kraje lesů. Prozkoumat ta tichá místa oplývající přírodní krásou a tajemstvím minulosti.

TRASA

Tato trasa je koncipována jako celodenní výlet pro rodinu či jednotlivce. Ačkoliv je trasa na mnoha místech sjízdná i na horském kole, ty nejlákavější oblasti pro cyklisty nejsou vhodné. 

Podrobnou trasu získáte kliknutím na text "Mapa trasy" pod názvem balíčku. Mapu lze stáhnout do mobilu přes mobilní aplikaci mapy.cz, která funguje i v offline verzi. Pomocí tlačítka "Navigovat" Vás mobilní navigace provede celou trasou. 

Manuál ke stažení mapy naleznete ZDE

PROČ TUDY JÍT?

Vydáte-li se do těchto končin, budete odměněni čistým vzduchem, nespoutaností a krásou přírodních zajímavostí a rezervací. Naučné stezky Vás provedou těmi nejzajímavějšími místy. Cesty jsou zde značené, a tak se nemusíte bát, že byste se v divokých lesích ztratili. 

Na trase se můžete dozvědět zajímavosti o místní fauně a flóře. Odpočinout si můžete posezením v bobří pozorovatelně, odkud lze vidět nejen následky činnosti obyvatele zdejších rybníků a mokřadů, lze zahlédnout i bobra evropského.  

Zdatnější jedinci si mohou trasu prodloužit o Naučnou stezku sklářství, ke které je nutné autem přejet do nedaleké Staré Knížecí Hutě. Tahle stezka rozhodně stojí za návštěvu, neboť zhruba uprostřed cesty si lze v zastřešeném altánu prohlédnou unikátní leštící stroj na tabulové sklo. 

ZAJÍMAVÁ MÍSTA NA TRASE A OKOLÍ: