Světecká vycházka

Poznejte půvab města s bohatou historií.
Kategorie: 1 den
Zaměření: Pěší
Náročnost: 1/5
Ke stažení: Mapa
Balíček č.: 101

Je toho mnoho, co Vám Tachov může nabídnout. Např. procházku městem, v jehož centru jsou jedny z nejzachovalejších hradeb v České republice. Prohlédnout si můžete místní zámek, který v jeho původní podobě rád navštěvoval i sám Karel IV. Bezesporu tou nejlákavější zajímavostí v Tachově je národní kulturní památka Jízdárna ve Světcích. Přijměte prosím pozvání a račte dál. 

Tento turistický balíček Vám nabízí ucelenou možnost aktivního prožití jednoho dne v tzv. Zeleném pásu Evropy, v místech propojených historickou Zlatou cestou z Prahy do Norimberku.

Podrobnou trasu získáte kliknutím na text "Mapa trasy" pod názvem balíčku. Mapu lze stáhnout do mobilu přes mobilní aplikaci mapy.cz, která funguje i v offline verzi. Mobilní navigace Vás provede celou trasou. 

Manuál ke stažení mapy naleznete ZDE.

TRASA

Trasa v délce 6 km je navržena pro pěší turisty jako okružní procházka. Navrhujeme i možnost prodloužení o další 4 km. Při výběru uvažte své možnosti a fyzickou zdatnost.

PROČ TUDY JÍT?

Tato příjemná procházka Vás nenápadně provede historií města, nabídne Vám podívanou z neobvyklého pohledu a celý zážitek bude obohacen zajímavou kulturní tečkou. 

V Tachově si nelze nevšimnout městského opevnění, které patří k nejzachovalejším v České republice. Trasa Vás povede Knížecí alejí až do osady Světce, kde se nachází unikátní stavba národní kulturní památka Jízdárna Světce. Následuje procházka po naučné stezce, díky níž se dozvíte mnohé zajímavosti z historie místa (Husmanova kaple, kostel, klášter, zřícenina zámku). Po zdolání 144 schodů Rozhledny Vysoká se Vám naskytne pohled na celé město jako na dlani. Nedaleko rozhledny je umístěn památník, který připomíná vítězství husitů v bitvě u Tachova. Odsud Vás trasa vede rovnou do cíle, a to na prohlídku místního zámku. V blízkosti se nachází několik restaurací, a tak je možné nechat si prohlídku zámku jako kulturní tečku po dobrém obědě. 

ZAJÍMAVÁ MÍSTA NA TRASE:

MOŽNOST PRODLOUŽENÍ

Trasa je prodloužená o naučnou stezku Světecký vrch v délce cca 4 km. Stezka zabaví děti i dospělé díky badatelským úkolům na jednotlivých stanovištích. 

DALŠÍ ZAJÍMAVÁ MÍSTA NA TRASE: