Od Lučiny po Sv. Jána

Šlápněte do pedálů na této trase.
Kategorie: 1 den
Zaměření: Cyklo
Náročnost: 3/5
Ke stažení: Mapa
Balíček č.: 104b

Jak trávit volný čas na Tachovsku? No přece na kole!
Zdejší cesty jsou protkané cyklotrasami. I neznačené cesty jsou mnohdy jako dělané pro aktivní cyklisty.

Stáhněte si mapu trasy a pojeďte s námi.

Vydejte se po navržené trase a kochejte se čistotou zdejší vegetace, zaposlouchejte se do blahodárného ticha poklidné krajiny a nechte se omámit tajemným kouzlem zaniklých obcí a dalších zajímavých míst.

TRASA

Pokud trávíte čas v Tachově, nebo jeho okolí a chcete si zasportovat na kole, tato trasa je připravena právě pro Vás. Je navržena jako jednodenní okružní cyklo vyjížďka pro zdatnější jedince. Výchozím bodem je město Tachov. Na trase naleznete nejen mnoho zajímavých míst, ale také prostory pro odpočinek a relax.

Podrobnou trasu získáte kliknutím na text "Mapa trasy" pod názvem balíčku. Mapu lze stáhnout do mobilu přes mobilní aplikaci mapy.cz, která funguje i v offline verzi. Pomocí tlačítka "Navigovat" Vás mobilní navigace provede celou trasou.

Manuál ke stažení mapy naleznete ZDE.

Upozornění - bod č. 9 je v mapě vyznačen jako úsek pro doporučené objetí špatného povrchu cyklotrasy.

PROČ TUDY JET?

Sportovci jistě ocení délku trasy a počáteční výšlap. Okruh je situován v rozmanitém prostředí. Projedete se poklidnými vesničkami s rovinatými úseky a přitom nebudete ochuzeni o stoupání do kopců i daleké výhledy do krajiny.
Ke konci cesty na Vás čeká zajímavost v podobě zříceniny kostela sv. Jana Křtitele, která posloužila českým filmařům při natáčení pohádky Z pekla štěstí.

ZAJÍMAVÁ MÍSTA NA TRASE A OKOLÍ: