Mähring

Městys Mähring leží půvabně uložen do lesnaté krajiny středohoří Hornofalckého lesa ve výšce mezi 559 a 781 metry nad mořem. Oblastí obce Mähring prochází hlavní evropské rozvodí. Nádhernou přírodu je možné po značených turistických cestách prozkoumávat celý rok. Mnoho kaplí a kostelů umožňuje pohled do dlouhé a proměnlivé minulosti.

Městys Mähring byl odedávna považován za bránu k východu. Podle počtu obyvatel (zhruba 1.900) a velikosti 73 km2 je to jedna z nejřidčeji osídlených obcí v okrese Tirschenreuth.

Městys patří k nejstarším osídleným místům Stiftlandu a poprvé byl písemně zmíněn roku 1162. Obec Mähring s okolím daroval roku 1181 český král klášteru Waldsassen a obec patřila kdysi pražské diecézi.

Od nejstarších dob zde byl významný hraniční přechod na východ. Po pádu takzvané "železné opony" je hraniční přechod Mähring opět otevřen nepřetržitě a pro vozidla všeho druhu a představuje také oblíbenou bránu do lázeňského regionu. Je možné také podniknout poznávací výlety do Plzně a do Prahy.

Po staletí rostoucí těsné spojení s německými místy na druhé straně hranice je důvodem pro vznik kaple sv. Anny s vyhlídkovou věží na vršku Pfaffenbühl, která je každoročním místem setkání sudetských Němců z okresů Planá a Bezdružice.

Také turisti už dávno objevili půvabně položená místa Hornofalckého lesa. Především nádherná krajina s mírně se vlnícími kopci, které dosahují nadmořské výšky až 781 metrů a z velké části jsou zalesněné, láká milovníky přírody do našeho regionu.

Jak v zimě - při dostatečné výšce sněhu se zde protahují běžecké stopy - tak i v létě, když jsou k dispozici dva přírodní rybníky s rekreační loukou a sítí dobře značených turistických stezek, se tu vždy něco nabízí. Kromě toho jsou v okolí obce sportovní hřiště, tenisové kurty a Střelecký spolek.

Občanská vybavenost

Vzdělávání: dětské jesle, mateřská škola, základní škola

Zdravotnictví: ordinace přírodního léčitele

Volný čas: tenisové kurty, vlastivědné muzeum „Gelebtes Museum", muzeum minerálií, porcelánová manufaktura

Historie

Služby v okolí

Kontakt

Marktgemeinde Mähring

Großkonreuth Nr. 24, 95695 Mähring

+49 (0) 9639914010

poststelle@maehring.de

www.maehring.de

Chybí vám tu něco?